Lillebo forlenger ut 2023

Mats Lillebo blir Blink-spiller i ytterligere tre sesonger.


1994-modellen Mats Lillebo kom til Stjørdals-Blink Fotball høsten 2011 og fikk sin A-lagsdebut hjemme mot Buvik i 3.div. Han har med unntak av to sesonger i Ranheim deretter akslet Blink-trøya. Hittil er det blitt 166 kamper og 111 scoringer for oss fordelt på 3.div, Postnordligaen og Obosligaen. Nå satser snekker Lillebo på å "hamre inn " ytterligere mål i Blinkdrakta de kommende sesongene.

Hør Mats fortelle om sin motivasjon for å bidra videre i vår klubb:


Mats Lillebo har vært en premissleverandør for vårt A-lag i en årrekke. I 2014 ble det elleville 42 mål på 25 kamper. I vår opprykksesong 2019 satte han 25 baller forbi motstanderlagenes målvakter. I fjor, 2020, ble det imponerende 16 mål i OBOS-ligaen.

Lillebos store arbeidskapasitet på banen har også gitt gode arbeidsbetingelser for sine lagkamerater.

lillebo2
Mats Lillebo fortsetter utviklingen i vår klubb - her etter scoring mot Kongsvinger i 2020.

Hør sportslig ansv. A-lag menn, Petter Holltrø fortelle om forlengelsen:


Denne matchvinnende scoringen borte mot Skedsmo i sept. 2014 sørget for at Stjørdals-Blink Fotball rykket opp til 2.div etter å ha vært i 3.div siden 2002.


litjbo2011
Mats Lillebo rett før A-lagsdebuten for oss. Mot Buvik (seier 6-1) i 2011.

 

Annonse fra Obos-ligaen: